Przyjazny e-commerce Opak-System. Poprawa użyteczności strony zwiększyła komfort użytkowników

Klient

Opak-System zajmuje się dystrybucją materiałów do pakowania, tj. taśm pakowych, folii bąbelkowych, pianek polietylenowych etc.
Z oferty firmy korzystają przede wszystkim właściciele sklepów internetowych, firmy logistyczne oraz transportowe.
Początkowo działalność firmy opierała się na kontakcie telefonicznym.
Obecnie Opak-System posiada własny e-commerce, a także prowadzi sprzedaż za pośrednictwem Allegro.

Klient

Opak-System zajmuje się dystrybucją materiałów do pakowania, tj. taśm pakowych, folii bąbelkowych, pianek polietylenowych etc.
Z oferty firmy korzystają przede wszystkim właściciele sklepów internetowych, firmy logistyczne oraz transportowe.
Początkowo działalność firmy opierała się na kontakcie telefonicznym.
Obecnie Opak-System posiada własny e-commerce, a także prowadzi sprzedaż za pośrednictwem Allegro.

O firmie

Opak-System to dystrybutor materiałów do pakowania. Obecność marki na rynku trwa już ponad 10 lat. Początkowo działalność przedsiębiorstwa polegała głównie na sprzedaży produktów, w oparciu o zakupy telefoniczne. Następnym krokiem w rozwoju marki była strona internetowa, jako wizytówka firmy w sektorze B2B. Przełomem był moment wejścia ze sprzedażą na platformę Allegro. Finalnie firma zdecydowała się na założenie własnego e-sklepu, w którym prowadzi efektywną sprzedaż swoich produktów.

Realizujemy wymagające projekty i inspirujemy do działań w e-marketingu. Zapisz się na newsletter i zyskaj dostęp do wiedzy ekspertów.

Administratorem udostępnionych przez Ciebie danych osobowych jest Ideo Force Sp. z o.o. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak ich niepodanie uniemożliwi świadczenie usług na Twoją rzecz. Dowiedz się więcej o zasadach przetwarzania Twoich danych osobowych oraz przysługujących Ci uprawnieniach w Polityce prywatności.

Współpraca

Z firmą Opak-System współpracujemy już od 2018 roku. Od tego czasu prowadzimy na rzecz klienta działania, których głównym celem jest zwiększenie sprzedaży. Nasze usługi opierają się m.in. na pozycjonowaniu, Google Ads oraz komunikacji posprzedażowej. Bardzo duże znaczenie mają także działania z zakresu User Experience (UX). W ramach współpracy przygotowaliśmy dla Opak-System rozwiązania w obrębie funkcjonowania strony e-sklepu, które znacznie poprawiły jego użyteczność. Optymalizacji uległ m.in. proces zakupowy, będący jednym z najważniejszych aspektów funkcjonowania każdego e-commerce. Wprowadzenie skutecznych zmian na stronie było możliwe m.in. dzięki przeprowadzeniu eksperckiego audytu UX. Sukcesywne wdrażanie rekomendacji powstałych w wyniku audytu, przyczyniło się do poprawy User Experience serwisu klienta.

Grupa docelowa

Grupą docelową działalności Opak-System, są przede wszystkim właściciele sklepów internetowych, firmy logistyczne i przedsiębiorstwa, którym zależy na bezusterkowym transporcie produktów.

Poprawa User Experience

User Experience, czyli doświadczenia użytkownika związane z witryną to jeden z kluczowych czynników oceny użyteczności, która powinna być na jak najwyższym poziomie. Witryna powinna być skonstruowana tak, aby użytkownicy mogli poruszać się po stronie głównej oraz podstronach bez trudności. Doświadczenia użytkownika, są częścią większej koncepcji określanej mianem Customer Experience i mają bezpośredni wpływ na procesy zakupowe, a także na pozyskiwanie leadów. Optymalizacja UX prowadzona przez specjalistów pozwala osiągnąć mniejszy współczynnik odrzuceń, a także częstszą konwersję.

Przebieg działań

Rozpoczęcie działań mających na celu poprawę użyteczności serwisu, rozpoczęliśmy od stworzenia dedykowanego zespołu, który przeprowadził z klientem specjalistyczne warsztaty. Na dalszym etapie działań, eksperci byli odpowiedzialni za wprowadzenie zmian w witrynie oraz monitorowanie efektywności wdrożonych modyfikacji.

Jednym z pierwszych etapów prac było przeprowadzenie audytu, dzięki któremu możliwe było wyłonienie elementów, których poprawa była niezbędna. Wdrożyliśmy na stronie m.in. okna pop-up i banery, które powiadamiają użytkownika o aktualnych promocjach. Zintegrowaliśmy także witrynę z narzędziem OptinMonster.

Na decyzje zakupowe klientów, w znacznym stopniu wpływają doświadczenia związane ze stroną, dlatego wprowadziliśmy zmiany, które poprawiły komfort jej użytkowania. Strona stała się przejrzysta, intuicyjna i bezproblemowa. Wszystko to przyczyniło się do uproszczenia ścieżki zakupowej, wydłużenia czasu spędzanego na stronie, a w konsekwencji także do  zwiększenia sprzedaży.

Wyniki

  • Większa liczba transakcji.
  • Wzrost liczby odwiedzin witryny.
  • Wydłużony czas przebywania na stronie.

Wnioski

Odpowiednie prowadzenie działań mających na celu poprawę UX przyniosło oczekiwane efekty. Systematyczna i rzetelnie wykonywana praca specjalistów Ideo Force, elastyczne, a zarazem holistyczne podejście i szybki czas reagowania na zmieniające się potrzeby konsumentów sprawiły, że użytkownicy korzystający z witryny znacznie chętniej dokonują zakupów. Wskazaliśmy klientowi elementy, które mogą zniechęcać użytkowników do korzystania ze strony i pomogliśmy w zrozumieniu ich istoty. Wdrożenie zmian w obrębie witryny pozwoliło klientowi zmniejszyć koszty wynikające z niedopracowania cyfrowego produktu.  

Dzięki przeprowadzeniu eksperckiego audytu trafnie wskazaliśmy obszary do optymalizacji, przyczyniając się do zwiększenia współczynnika konwersji. Właściwa identyfikacja i klasyfikacja trudności napotykanych przez użytkowników, pozwoliła zarekomendować zmiany, dzięki którym problemy związane z korzystaniem z e-sklepu zostały rozwiązane.

Marka Opak-System stała się znaczącym graczem na rynku, a dzięki współpracy z Ideo Force osiąga zamierzone cele biznesowe w e-commerce. Klient obserwuje zdecydowaną tendencję wzrostową w obszarze konwersji i sprzedaży.

Skontaktuj się z nami
Odpowiadamy w 24 godziny
Administratorem udostępnionych przez Ciebie danych osobowych jest Ideo Force Sp. z o.o. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak niepodanie danych oznaczonych jako niezbędne do świadczenia usług na Twoją rzecz uniemożliwi ich świadczenie. Dowiedz się więcej o zasadach przetwarzania Twoich danych osobowych oraz przysługujących Ci uprawnieniach w Polityce prywatności.