Video marketing

Marketing video to rodzaj strategii, za pomocą której Twoja firma zwiększy swoje zasięgi. Filmy, podobnie, jak inne treści udostępniane w internecie, potrzebują strategii i promocji, o które również zadbamy.

Bezplatna konsultacja
Katarzyna Augustyn-Szurek
Katarzyna Augustyn-Szurek
Key Account Manager
 • tel. 697 742 429

Video jest jednym z najważniejszych trendów współczesnego e-marketingu. Może przyjmować formę viralowych filmów, blogów, mniej lub bardziej rozbudowanych animacji. Jest łatwe w odbiorze i przez to angażujące. Filmy, które dla Ciebie zaprojektujemy i przygotujemy mogą promować Twoje usługi, wydarzenia, albo opowiadać o produktach.

Video marketing

Czym jest video marketing? Definicja video marketing mówi, że jest to jedna ze strategii content marketingu. Jej celem może być budowanie wizerunku marki, rozpoznawalności, promowanie oferty i nowych produktów. Video może być niezależną treścią lub stanowić jej część.

Dowolny format video marketingu można opublikować za pośrednictwem wielu kanałów jednocześnie. Firmy publikują video na stronach internetowych, w social media (np. na Facebooku, Instagramie), w newsletterze. Równie często umieszczają je na oficjalnym kanale marki i w serwisach umożliwiających zamieszczanie tego typu treści, a więc np. YouTube, Vimeo czy Dailymotion oraz zapraszają do współpracy vlogerów. Video w artykułach i wiadomościach e-mail poprawia ich skuteczność. Użytkownik otrzymuje informacje podane w przystępnej formie i zamieszczone obok treści, którymi jest zainteresowany.

Formaty video marketingu

Video jest łatwe do zapamiętania przez użytkownika, znacząco zwiększa zaangażowanie odbiorców, pozwala dotrzeć do szerszego grona odbiorców, ułatwia budowanie trwałych relacji z klientami. Skuteczność video wynika przede wszystkim z formy, która porównaniu z tekstem, znacznie szybciej przykuwa uwagę odbiorców. Dobrze przygotowany materiał video jest pozytywnie odbierany przez użytkowników Internetu, w związku z czym może stać się naturalnym viralem rozpowszechnianym przez nich w sieci. 

W formacie video firma może przygotować:

 • filmy promocyjne,
 • prezentacje produktów,
 • filmy przedstawiające historię marki,
 • relacje z bieżących wydarzeń,
 • materiały edukacyjne,
 • porady,
 • tutoriale,
 • wywiady,
 • animacje,
 • webinaria,
 • live streaming (transmisje na żywo). 

Odpowiednio przygotowane materiały cieszą się popularnością, której potwierdzeniem jest  udostępnianie filmów przez użytkowników. Jednak, aby zwiększyć zasięgi dobrego materiału, warto zadbać o promocję video. Możemy to zrobić przy wykorzystaniu konta firmowego na YouTube lub kampanii reklamowej.

Treści video z rok na rok zyskują coraz większą popularność, o czym świadczy chociażby to, że YouTube jest drugą (po Google) najpopularniejszą wyszukiwarką internetową. Regularnie korzysta z niej ponad miliard użytkowników, oglądających setki milionów filmów dziennie. Najpopularniejsza platforma video jest czwartym najczęściej wykorzystywanym przez marketerów kanałem social media na świecie. Z tego względu działania w ramach video online marketing na YouTube są wysoce efektywne. Przygotowane przez nas kompleksowe kampanie reklamowe bazują na narzędziu Google Ads. Dbamy o przekaz uwzględniający trendy w video content marketingu. Docieramy do ściśle określonych odbiorców, sukcesywnie zwiększając rozpoznawalność marki.

Porozmawiajmy o video marketingu!

Promocja filmów i animacji

Działania w ramach strategii video content marketing uznawane są przez specjalistów za skuteczniejsze, niż formaty budowane jedynie na podstawie tekstu. Z raportu „Social Cracks the digital video code” opublikowanego w 2017 roku przez Trusted Media Brands wynika, że 68% firm publikuje filmy w serwisach społecznościowych, a 60% udostępnia je za pośrednictwem platform wideo. Według HubSpot (dane za 2020 r.) filmy są drugim, najczęściej wykorzystywanym formatem treści, służącym do zwiększania zaangażowania odbiorców w mediach społecznościowych.

Co zyskują firmy, które zdecydują się na zastosować strategie marketingowe oparte na wideo

 • rozpoznawalność w Internecie,
 • przewagę konkurencyjną, 
 • potencjalnych klientów, 
 • lojalność dotychczasowych klientów, 
 • wzrost zainteresowania marką i jej ofertą,
 • zwiększenie sprzedaży, 
 • ruch na stronie internetowej,
 • wypromowanie nowego produktu lub usługi, 
 • podniesienie świadomości o marce, 
 • opcje kierowania dowolnego przekazu w kilku kanałach komunikacji,
 • możliwość przekazywania odbiorcom dowolnych informacji,  
 • pozycjonowanie firmy w sieci,
 • wykorzystanie w firmach istniejących materiałów.     

Więcej informacji o promocji video znajdziesz tutaj: Reklama na YouTube

Oferta video marketing

Jeżeli zależy Ci na pozyskaniu nowych klientów i przywiązaniu do siebie dotychczasowych, pozwól nam przygotować profesjonalne filmy dla Twojej marki. Jako agencja marketingu internetowego wiemy, jak wydobyć potencjał przekazu i skutecznie wykorzystać różne formaty reklamy. Nasi specjaliści tworzą scenariusze, realizują filmy reklamowe, serie videoblogowe, prezentacje multimedialne i różnego rodzaju animacji. Tworzymy profesjonalne kampanie video na potrzeby firm oraz instytucji z różnych sektorów rynku, zwiększając ich popularność i rozpoznawalność.

Video marketing naszej agencji obejmuje tworzenie atrakcyjnego materiału video. Wymaga więc odpowiedniego przygotowania obejmującego następujące kroki:

 •  przygotowanie scenariusza,
 •  opracowanie kwestii lektora,
 •  dobranie odpowiedniej muzyki,
 •  wybór zdjęć lub przygotowanie rysunków do animacji,
 •  stworzenie animacji na bazie zdjęć, rysunków oraz montaż.

Oferujemy utworzenie konta na YouTube. Zapewniamy przy tym o uzupełnienie informacji o koncie, opis kanału i nazwę w adresie URL, typ aktywności i stronę wizualną. Na bieżąco aktualizujemy treści video, dbając jednocześnie o częstotliwość publikacji. Monitorujemy reakcje odbiorców widoczne w komentarzach.   

Przykładowe nasze realizacje

 

  

 

Klienci o nas

Artykuły eksperckie to jeden z najważniejszych elementów content marketingu. Tekst specjalistyczny stanowi doskonałą promocję firmy, która docierając do użytkowników występuje jako autorytet w danej dziedzinie.
Kreatywna współpraca z influencerami przynosi marce ogromne korzyści wizerunkowe i pomaga w sprzedaży. Pomożemy wybrać osoby i kanały komunikacji, które przyciągną nowych klientów.
Dobry produkt to nie wszystko. Trzeba jeszcze umieć go sprzedać. Rozwiązaniem jest odpowiednie opakowanie go cechami, zachęcającymi do zakupu tej rzeczy spośród szeregu konkurencyjnych ofert.
Bez unikalnej i wartościowej dla użytkowników treści skuteczne pozycjonowanie jest niemożliwe. W ramach usługi copywritingu SEO oferujemy tworzenie treści przeznaczonych do publikacji w serwisach zewnętrznych oraz własnych klienta.
Jeżeli zależy Ci na pozyskaniu nowych klientów i przywiązaniu do siebie dotychczasowych, pozwól nam przygotować profesjonalne video dla Twojej marki. Filmy pozwalają kontaktować się marce z odbiorcami na zupełnie nowej, dynamicznej płaszczyźnie.
Dzięki mediom społecznościowym masz wiele możliwości kreowania wizerunku, zwiększania rozpoznawalności, komunikowania się z klientami oraz informowania. Uwzględnij prowadzenie social media w swojej strategii firmy.
Wysokiej jakości treści na stronie i regularnie ich aktualizowane odgrywają ważną rolę. Przyciągają uwagę użytkowników, zachęcają do odwiedzania witryny, ale też pomagają w pozycjonowaniu.
Skontaktuj się z nami
Odpowiadamy w 24 godziny

Chcesz zostać partnerem Konferencji Lunch z e-commerce? Skontaktuj się z nami!

Administratorem udostępnionych przez Ciebie danych osobowych jest Ideo Force Sp. z o.o. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak niepodanie danych oznaczonych jako niezbędne do świadczenia usług na Twoją rzecz uniemożliwi ich świadczenie. Dowiedz się więcej o zasadach przetwarzania Twoich danych osobowych oraz przysługujących Ci uprawnieniach w Polityce prywatności.