Współpraca z influencerami

Ponad połowa marketerów na świecie zauważa, że współpraca z influencerami powoduje zwiększenie ruchu na stronach internetowych promowanych marek.

Kreatywna współpraca z influencerami potrafi przynieść marce ogromne korzyści wizerunkowe, pomagając również w bezpośredniej sprzedaży. Influencer marketing obejmuje wiele kanałów komunikacji, do których angażowani są internetowi celebryci, blogerzy, vlogerzy, youtuberzy czy streamerzy.

Joanna Tymowicz
Joanna Tymowicz
Client Service Director
 • tel. 782 387 793
Napisz do mnie

Kim jest influencer?

Influencer jest liderem opinii i to jego zdanie obserwatorzy biorą pod uwagę podczas zakupów. Influencer wpływa na zachowanie innych osób. Jest również twórcą treści, który buduje wokół siebie społeczność zainteresowaną jego działalnością. Influencerzy to coraz liczniejsza grupa wpływowych osób – twórców i osób rozpoznawalnych – które gromadzą swoje audytorium w sieci. Lojalność odbiorców budowana jest w oparciu o współdzielone poglądy i zainteresowania, angażujące treści, a przede wszystkim o silne, spersonalizowane relacje.

Na całym świecie niezwykle dynamicznie rośnie popularność influencerów. Sprawia to, że współpraca z influencerami jest w marketingu narzędziem, a zaangażowanie influencera do kampanii staje się wręcz konieczne do tego, aby skutecznie promować produkt z pomocą kanału social media.

Co to jest influencer marketing?

Reklamowanie usług i produktów w internecie (głównie ma to miejsce na kanałach social media) z udziałem osób znanych określa się jako influencer marketing. Obecnie nie wystarczy jedynie określenie grupy docelowej komunikatu marketingowego. Należy skupić się na dotarciu do jak największej liczby osób. Influencerzy prowadzą swoją działalność na różnych kanałach komunikacji (np. Instagram, YouTube, Facebook, Twitter czy Snapchat). Oznacza to, że marki mogą przybliżyć się do grupy docelowej w ramach prowadzenia zróżnicowanej komunikacji.

Popularność, jaką cieszą się influencerzy, jest jednym z czynników, które powinny mieć decydujące znaczenie w wyborze odpowiedniego twórcy. Dlatego podejmując się współpracy z influencerem należy przede wszystkim sprawdzić, ile osób w social media obserwuje dany profil. To w zależności od liczby fanów jesteśmy w stanie określić zasięg influencera. Jest to istotne z uwagi na to, że każdy obserwujący może zostać naszym klientem. 

Jak wiemy, konsumenci szukają opinii na temat produktu czy usługi w Internecie lub mediach społecznościowych. Jednak w codziennym natłoku informacji nauczyli się ignorować, a nawet omijać przekazy czysto reklamowe. O wiele cenniejsze są dla nich rekomendacje innych użytkowników lub opinia influencera. W odczuciu konsumentów są one autentyczne, a co za tym idzie, mocniej oddziałują na decyzje zakupowe.

Porozmawiajmy o współpracy z influencerami!

Korzyści współpracy z influencerami

 • Budowanie autentyczności marki – użytkownicy przywiązani do influencera darzą go zaufaniem, które przekłada się zainteresowanie promowanego przez niego produktu.
 • Tworzenie społeczności wokół marki – użytkownicy szukają angażującego i wartościowego contentu, to dlatego z chęcią budują aktywne społeczności skupione wokół twórców. Kreatywna współpraca z influencerami pozwala opracować unikatowe treści, zgodnie z oczekiwaniami konkretnej grupy docelowej.
 • Pominięcie szumu komunikacyjnego – natłok informacji jest znaczącym utrudnieniem w prowadzeniu działań marketingowych, również przebicie się przez konkurencję to spore wyzwanie. W ramach współpracy z influencerami można w znacznym stopniu ominąć te bariery.
 • Efektywna współpraca pozwala zrezygnować z klasycznej reklamy produktu – na całym świecie jest całkiem sporo przypadków potwierdzających, że odpowiednio prowadzone działania w oparciu o social media i influencer marketing pozwalają zminimalizować,  a nawet zrezygnować wydatki na klasyczną reklamę.
 • Dotarcie do młodszych pokoleń użytkowników – młodzi ludzie to grupa docelowa o specyficznych potrzebach i mocno zdystansowanym podejściu do reklamy, jednak marka towarzysząca ich ulubionemu twórcy zyskuje w ich oczach i cieszy się zainteresowaniem.
 • Wpływanie na decyzje zakupowe konsumentów – influencerzy i liderzy opinii mają w dzisiejszych czasach ogromny wpływ na kształtowanie postaw, zachowań i decyzji konsumenckich. Produkt, o którym wspominają, staje się dla obserwatorów rzeczą wartą uwagi. 
 • Rozpoznawalność - w zależności od liczby fanów danego profilu, marka korzysta z rozpoznawalności influencera, generując tym sposobem sprzedaż i zyskując zainteresowanie potencjalnych klientów. 

Współpraca z influencerami

Współpraca z influencerami może przybierać różne formy, począwszy od dyskretnego product placement poprzez dedykowane promocje i konkursy, a kończąc na kreatywnej i długofalowej kooperacji. Aby skutecznie wejść w influencer marketing konieczne jest odrzucenie generyczności – każdy twórca i audytorium są inne. 

Z jednej strony natrętna reklama może spotkać się z niechęcią widowni, z drugiej odmową współpracy przez influencera. Trzeba pamiętać, że influencer włożył ogromny wysiłek w budowanie własnej marki i zgromadzenie wokół siebie fanów, którzy nie odwiedzają jego kanału po to, żeby oglądać reklamy. Jednak konieczność indywidualnego podejścia i zmiana biznesowego myślenia o masowej promocji są warte wysiłków.  Dzięki współpracy z influencerami marka dociera do odpowiedniego i pozytywnie nastawionego audytorium, a poprzez odpowiedni poziom treści, wzmacnia swoją autentyczność, stając się firmą wartą uwagi.

Jak wybrać influencera?

Każdego roku pojawiają się nowi influencerzy, ale także platformy sieciowe, z których korzystają (np. WhitePress czy ReachaBlogger). Na całym świecie działają setki tysięcy influencerów - o mniejszej i większej rozpoznawalności - specjalizujących się w zróżnicowanej tematyce. Influencer prowadzi swoją działalność w sieci przy wykorzystaniu różnych kanałów komunikacji. Odnalezienie wartościowych twórców, odpowiadających potrzebom marki wymaga doświadczenia i sporej ilości czasu. Jednak jeszcze przed podjęciem takich działań konieczne jest opracowanie wstępnych założeń i koncepcji kreatywnej samej akcji promocyjnej. 

Co roku prowadzone rankingi influencerów jasno pokazują, że do kampanii promocyjnych warto angażować internetowych twórców a współpraca z influencerami to opłacalna inwestycja. Decydując się na wybór konkretnego influencera należy mieć na uwadze zasięg, a więc liczbę obserwujących profil. Może to być od kilku lub kilkunastu tysięcy do miliona i więcej. Zasięgi najpopularniejszych influencerów w Polsce przekraczają milion obserwujących. 

Jednak liczba obserwujących to nie jedyny, słuszny wyznacznik. Przede wszystkim trzeba mieć na uwadze zaangażowanie obserwatorów organizowanych przez influencerów,  a więc grupy docelowej, do której chcemy skierować przekaz dotyczący naszego produktu. Na przykład ilu z tysięcy fanów lubi i komentuje posty czy bierze udział w akcjach. Może zdarzyć się, że influencer, który ma kilkaset tysięcy obserwujących, nie jest w stanie ich zachęcić nawet części z nich do aktywności. 

Ważne jest również to, jak często dany influencer publikuje wpisy (np. filmy na YouTube) i ile czasu na ich przeglądaniu spędzają obserwujący. Nie bez znaczenia jest zasięg terytorialny. Jeśli firma działa jedynie na rynku polskim, współpraca z influencerami, którzy mają wpływ na ludzi spoza kraju, nie będzie miała większego znaczenia.

influencer marketing

Efekty naszych prac

Współpraca z blogerami sprawia, że zarówno produkt, jak i firma ma szansę zyskać popularność na rynku. Marketing prowadzony w ramach działalności biznesowej z pewnością ma inny wymiar, niż miało to miejsce jeszcze kilka lat temu. Coraz więcej firm widząc korzyści, jakie niesie za sobą kampania reklamowa ze znanymi osobami, decyduje się na współpracę z influencerami. Wśród nich są również nasi klienci, marka iParts specjalizująca się w internetowej sprzedaży zamiennych części samochodowych. 

Klient z pomocą naszych specjalistów zdecydował się współpracować z YouTuberami. Twórcy na swoich kanałach prezentowali przygotowane przez siebie treści. Marka była partnerem danego odcinka, oferując tym samym rabat na zakupy w sklepie internetowym. Wynikiem współpracy były imponujące zasięgi - największe wynoszą ponad 120 tys. wyświetleń oraz przekraczają 30 i 50 tys. obejrzeń filmu. 


Zapytaj o ofertę
 

 

Dlaczego my?

 • Mamy wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu działań w mediach społecznościowych (np. obsługa profilu i kampanii, kontakt z fanami), w tym influencer marketingu.
 • Nasz kreatywny zespół w ramach współpracy z influencerem przygotowuje unikatową koncepcję i scenariusz akcji promocyjnej. 
 • Obserwujemy trendy w Internecie, śledzimy zachowania użytkowników i działania konkurencyjnych firm - na tej powstaje strategia kampanii marketingowej. 
 • Tworzymy angażujące wpisy w mediach społecznościowych, wiemy jak skutecznie docierać do użytkowników z wartościową komunikacją.
 • Wykorzystujemy narzędzia analityczne, dzięki temu obsługa kampanii przebiega sprawnie, a działania marketingowe odnoszą sukces.
 • Pomagamy naszym klientom na każdym etapie współpracy z influencerami – począwszy od opracowania koncepcji kreatywnych poprzez znalezienie odpowiednich twórców, a kończąc na negocjacjach z nimi i koordynacją promocji.
 • Jako agencja mamy dostęp do licznych baz influencerów oraz jesteśmy w stanie negocjować korzystniejsze warunki współpracy.

Skontaktuj się z nami

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci zrealizować Twoje cele.

Administratorem udostępnionych przez Ciebie danych osobowych jest Ideo Force Sp. z o.o. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak niepodanie danych oznaczonych jako niezbędne do świadczenia usług na Twoją rzecz uniemożliwi ich świadczenie. Dowiedz się więcej o zasadach przetwarzania Twoich danych osobowych oraz przysługujących Ci uprawnieniach w Polityce prywatności.