[Prasówka #44] Etykiety Microsoft Advertising i znikające treści na WhatsApp

Microsoft Advertising wprowadza etykiety na poziomie konta. Od sierpnia dostępne są również rozszerzenia automatyczne. WhatsApp wprowadza znikające treści, a Instagram wydłuża Reels. Więcej w poniższym przeglądzie newsów!
9 sierpnia 2021

Nowy miesiąc, to kolejne nowości w marketingu cyfrowym. Wiele zmienia się w social media na WhatsAppie i Instagramie. Udoskonalenia pojawiają się również w Microsoft Advertising, gdzie wprowadzone zostają etykiety na poziomie konta oraz zostają udostępnione rozszerzenia automatyczne. Więcej o tych i innych newsach znajdziesz w poniższej prasówce! Zachęcamy do lektury.

 

Spis treści:

1. Ostrzeżenia o nieprawidłowym MPN.
2. Nowe rozszerzenia automatyczne Microsoft Advertising.
3. Docelowy udział w wyświetleniach w Microsoft Advertising.
4. Etykiety w Microsoft Advertising.
5. Cele konwersji produktu w Microsoft Advertising.
6. Awaria strony i wpływ na ranking wyszukiwania.
7. Wykorzystanie Google Sheets do Web Scraping.
8. Opinie klientów jako czynnik rankingowy.
9. WhatsApp wprowadził znikające treści.
10. Najnowszy raport z Pinteresta i jego wyniki.
11. Facebook wprowadza zmiany dotyczące reklam dla nieletnich.
12. Instagram wydłuża Reels.
13. TikTok ulepsza LIVE.
14. Podsumowanie.


Ostrzeżenia o nieprawidłowym MPN


Nieprawidłowy MPN

MPN czyli numer katalogowy producenta jest unikalnym identyfikatorem produktu służącym wyodrębnieniu konkretnego produktu spośród wszystkich wytwarzanych przez danego producenta. Od sierpnia 2021 r. podanie nieprawidłowej wartości atrybutu MPN dla co najmniej jednego z produktów będzie skutkowało ostrzeżeniem. Od września 2021 r. produkty, których dotyczy ostrzeżenie zostaną odrzucone.

Więcej:https://support.google.com/merchants/answer/10943802?fbclid=IwAR3H7IO4kQJRFIt1ZFgFjTGGH3-MJpWJYHAXHPZYQjsomfdlOTrJqCej8P4


Nowe rozszerzenia automatyczne Microsoft Advertising


 

MA

Od sierpnia w Microsoft Advertising dostępne są rozszerzenia automatyczne takie jak: dynamiczna lokalizacja, dynamiczne multimedia oraz dystrybucja dekoracji wzbogacająca reklamy o dodatkowe dekoracje dodawane przez partnerów wyszukiwania.

Więcej: https://about.ads.microsoft.com/en-us/blog/post/august-2021/target-impression-share-and-other-august-product-updates


Docelowy udział w wyświetleniach w Microsoft Advertising


Docelowy udział

Microsoft wdraża nową automatyczną strategię ustalania stawek w swojej platformie reklamowej. Docelowy udział w wyświetleniach ma pomóc reklamodawcom utrzymać przewagę nad konkurencją.

Więcej: https://about.ads.microsoft.com/en-us/blog/post/august-2021/target-impression-share-and-other-august-product-updates


Etykiety w Microsoft Advertising


Etykiety MA

W sierpniu Microsoft Advertising wprowadza etykiety na poziomie konta, wychodząc naprzeciw reklamodawcom posiadającym wiele kont. Etykiety ułatwiają tagowanie kont, kampanii, reklam oraz słów kluczowych. Za ich pomocą można również przedstawiać raporty i statystyki.

Aby rozpocząć korzystanie z etykiet należy przejść do menu Narzędzia -> Udostępniana biblioteka -> Etykiety, lub znaleźć opcję Etykiety na pasku narzędzi konta.

Więcej: https://about.ads.microsoft.com/en-us/blog/post/august-2021/target-impression-share-and-other-august-product-updates


Cele konwersji produktu w Microsoft Advertising


Cele konwersji

W ciągu najbliższych kilku tygodni reklamodawcy będą mogli lepiej poznać produkty kupowane przez klientów po kliknięciu przez nich reklam, dzięki nowemu rozwiązaniu śledzenia konwersji związanych z produktem. Korzyści płynące z nowej funkcji to: większa dokładność, spójność oraz więcej możliwości optymalizacji.

Więcej: https://about.ads.microsoft.com/en-us/blog/post/august-2021/target-impression-share-and-other-august-product-updates


Awaria strony i wpływ na ranking wyszukiwania


Awaria strony

John Mueller z Google twierdzi, że chwilowa awaria strony nie powinna mieć wpływu na ranking wyszukiwania. Jak mówi Google, awarii strony nie postrzega się jako problemu z jakością strony. Strona nie odnotuje spadku jeśli nie będzie niedostępna przez kilka dni. Mueller szacuje, że spadek może być zauważalny dopiero po tygodniu przestoju.

Więcej: https://www.searchenginejournal.com/google-website-downtime-shouldnt-impact-search-rankings/415243/#close

Zapisz się na newsletter i bądź na bieżąco z naszymi artykułami. Nie przegap najciekawszych tekstów.

Administratorem udostępnionych przez Ciebie danych osobowych jest Ideo Force Sp. z o.o. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak ich niepodanie uniemożliwi świadczenie usług na Twoją rzecz. Dowiedz się więcej o zasadach przetwarzania Twoich danych osobowych oraz przysługujących Ci uprawnieniach w Polityce prywatności.


Wykorzystanie Google Sheets do Web Scraping


Google Sheets

IMPORTXML w arkuszach Google umożliwia importowanie danych z różnych typów danych strukturalnych. Bardzo szybko można wyodrębnić dane typu: tytuł stron, opisy czy linki. Dzięki temu przez znajomości programowania oraz dostępu do specjalistycznych narzędzi możemy analizować zawartość strony.

Więcej: https://www.searchenginejournal.com/google-sheets-for-web-scraping/415140/?ver=415140X3


Opinie klientów jako czynnik rankingowy


Opinie a ranking

Mimo, że Google w wynikach wyszukiwania wyświetla informacje dotyczące opinii w formie gwiazdek, to nie są one brane pod uwagę przez algorytmy. Jak twierdzi John Mueller opinie klientów w wynikach wyszukiwania nie są brane pod uwagę. Mają one jednak znaczenie w wynikach Moja Firma, gdzie opinie są już brane pod uwagę.

Więcej: https://www.searchenginejournal.com/google-customer-reviews-not-a-signal-for-web-search/415643/


WhatsApp wprowadził znikające treści


WhatsApp znikające treści

Aplikacja postanowiła wprowadzić nową funkcję. Do tej pory znikające treści były dostępne jedynie na Instagramie i Snapchacie. Teraz nadeszła pora na Whatsapp!

Serwis podaje, że znikające treści pozwolą budować prywatność i większą kontrolę. Zmiana ma pomóc w utrzymaniu bezpieczeństwa w sieci.

Więcej: https://socialpress.pl/2021/08/whatsapp-wprowadzil-znikajace-tresci-wizualne


Najnowszy raport z Pinteresta i jego wyniki


Pinterest raport

Najnowszy raport Pinteresta ukazuje, że strona straciła 24 miliony użytkowników w zaledwie trzy miesiące. Ten wysoki spadek aktywności tłumaczony jest sytuacją związaną ze znoszeniem covidowych obostrzeń i lockdownów.

Pinterest twierdzi, że boom na aplikację spadł, ponieważ dostępne są szczepienia, dzięki którym możemy wychodzić z domów, robić zakupy stacjonarne i nie jesteśmy zmuszeni do siedzenia w izolacji.

Więcej: https://socialpress.pl/2021/08/pinterest-stracil-24-miliony-uzytkownikow-w-ciagu-ostatnich-3-miesiecy


Facebook wprowadza zmiany dotyczące reklam dla nieletnich


Reklamy a nieletni

Facebook postanowił wprowadzić zmiany na swoich platformach. Gigant uniemożliwi targetowanie nieletnich podczas tworzenia reklam. Działanie ma zadbać o najmłodszych użytkowników, którzy mogą być podatni na wyświetlane treści. Zmiany dotyczyć będą reklam na Facebooku, Instagramie i Messengerze.

Modyfikacji ulegną też Instagramowe konta, które od tej pory będą prywatne dla użytkowników poniżej 16 roku życia.

Więcej: https://www.press.pl/tresc/66753,facebook-zabroni-targetowania-reklam-do-nieletnich-na-swoich-platformach


Instagram wydłuża Reels


Wydłużone Reels

Jak podaje socialmediatoday.com, Instagram wprowadza kolejne zmiany. Tym razem dotyczą one długości rolek. Aplikacja postanowiła podwoić ich długość z 30 na 60 sekund.

Zmiana podyktowana jest trendami pozostałych aplikacji – na TikToku dostępne jest tworzenie treści wideo do 3 minut, a YouTubowe Shorts mają możliwość publikacji filmików o długości 60 sekund.

Więcej: https://www.socialmediatoday.com/news/instagram-expands-reels-to-60-seconds-providing-more-capacity-for-creativi/604006/


TikTok ulepsza LIVE


TikTok live

TikTokowa funkcja LIVE jest ceniona wśród twórców, którzy dzięki niej mogą podtrzymywać relacje z widzami. Aplikacja postanowiła skupić się na tej funkcji i wprowadzić zmiany, które mają pomóc twórcom w usprawnieniu transmisji na żywo.

Ulepszenie dotyczy możliwości wyznaczenia osoby, która będzie moderować treści – blokować komentarze, wyłączać możliwość komentowania i zgłaszać użytkowników wypisujących obraźliwe treści. Zmiana dotyczy też bardziej dokładnego weryfikowania wieku użytkowników, którzy prowadzą transmisję live i blokowania twórców, którzy nakłaniają widzów do wysyłania płatnych prezentów.

Więcej: http://www.proto.pl/aktualnosci/tiktok-ulepsza-funkcje-live


Podsumowanie

Jak wynika z przeglądu newsów, w świecie digital marketingu zachodzą kolejne zmiany ułatwiające użytkowanie platform i narzędzi. O tym co jeszcze zmieni się w najbliższym czasie będziemy informować na bieżąco. Zachęcamy do śledzenia cotygodniowej prasówki!

Zespół Ideo Force
AUTOR
tel.+48 17 860 09 59
Napisz do mnie
UDOSTĘPNIJ
in tw fb
Ocena artykułu:
Twoja ocena:
Średnia ocen użytkowników 4.0 na podstawie 1 ocen

Inne wpisy