[Prasówka #53] Nowy raport budżetowy Google Ads i nowe narzędzia od Snapchata

Nowy raport budżetowy w Google Ads, Microsoft wycofuje standardowe reklamy w sieci wyszukiwania, a Snapchat wprowadza nowe narzędzia umożliwiające zarabianie na tworzonych treściach. Więcej w najnowszej prasówce!
11 października 2021

Początek października, to nowe udoskonalenia w zakresie marketingu cyfrowego. Dużo nowości w social media. Snapchat wprowadza narzędzia umożliwiające zarabianie na tworzonych treściach, Instagram dodaje posty przekierowujące do WhatsApp i podpowiada w jaki sposób używać hashtagów. Z kolei Microsoft Ads wprowadza nowy raport budżetowy. Wprowadzone zostają wersje beta list remarketingowych generowanych automatycznie. Więcej w najnowszym przeglądzie newsów!

 

Spis treści:

1. Nowy raport budżetowy w Google Ads.
2. Przyszłość RSA w Microsoft Advertising.
3. Automatycznie generowane listy remarketingowe.
4. Więcej szczegółów w raportach o błędach.
5. Ukrywanie linków wewnętrznych przez CSS.
6. Czy atrybut ALT jest czynnikiem rankingowym?
7. Linki AMP nie działają w IOS 15.
8. Chrome testuje wyszukiwanie po stronie Google.
9. Facebook testuje udostępnianie postu jednocześnie w wielu grupach.
10. Globalna awaria portali.
11. Instagram wprowadzi posty przekierowujące do WhatsApp.
12. Snapchat ogłasza nowe narzędzie do zarabiania.
13. Instagram rezygnuje z IGTV.
14. Instagram podpowiada jak używać hashtagów.
15. Podsumowanie.


Nowy raport budżetowy w Google Ads


Raport budżetowy

Google wprowadza nowy raport budżetowy. Ma on na celu skutecznie zobrazować zachowanie miesięcznych wydatków na kampanię oraz pomóc reklamodawcy zrozumieć przewidywaną kwotę do zapłaty na koniec miesiąca i wpływ wcześniejszych zmian średniego budżetu dziennego na skuteczność oraz limity wydatków.

Więcej: https://support.google.com/google-ads/answer/11202082


Przyszłość RSA w Microsoft Advertising


Microsoft wycofuje standardowe reklamy w sieci wyszukiwania.  Od 30.06.2022 r. reklamy elastyczne (RSA) będą jedynym dostępnym typem reklam. Istniejące reklamy standardowe wciąż będą wyświetlanie, nie będzie można ich jednak dodawać ani edytować.

Więcej: https://about.ads.microsoft.com/en-us/blog/post/october-2021/audience-ads-expansion-and-other-key-october-product-updates


Automatycznie generowane listy remarketingowe


Listy remarketingowe

Microsoft wprowadza wersję beta lis remarketingowych generowanych automatycznie. Są to listy zaprojektowane, aby pomóc reklamodawcom ponownie nawiązać kontakt z użytkownikami w szybszy i łatwiejszy sposób. Aktualnie dostępne są 3 takie listy: lista wszystkich odwiedzających, lista wszystkich osób konwertujących oraz lista inteligentnego remarketingu.

Więcej: https://about.ads.microsoft.com/en-us/blog/post/october-2021/audience-ads-expansion-and-other-key-october-product-updates


Więcej szczegółów w raportach o błędach


Raporty błędy

Google dodało dodatkowe informacje w raportach o błędach, dotyczących wyników z elementami rozszerzonymi. Nowe informacje dotyczą pięciu nowych błędów oraz bardziej szczegółowe informacje w przypadku wielu typów błędu.

Więcej: https://www.seroundtable.com/google-rich-results-status-reports-detailed-32212.html


Ukrywanie linków wewnętrznych przez CSS


Ukryte linki

John Mueller wyjaśnia, że ukrywanie linków to nie maskowanie. Maskowanie polega na pokazywaniu innej treści użytkownikowi, a innej treści robotom Google. Natomiast ukrywanie linków, najczęściej w stopce strony, nie koniecznie. Zaniepokoi to zespół Google ds. spamu. Jednak dodaje, że teoretycznie może się to nie podobać.

Więcej: https://www.searchenginejournal.com/google-on-using-css-to-hide-links/422162/


Czy atrybut ALT jest czynnikiem rankingowym?


Czynnik rankingowy

Nie ma konkretnych informacji, że atrybut ALT jest czynnikiem rankingowym, jednak ma duże znaczenie w graficznych wynikach wyszukiwania. Na jego podstawie Google określa co znajduje się na obrazku. Dlatego śmiało można powiedzieć, że tekst alternatywny obrazka ma wpływ na ranking.

Więcej: https://www.searchenginejournal.com/ranking-factors/alt-text/


Linki AMP nie działają w IOS 15


AMP iOS

Linki AMP w wyszukiwarce Google na iOS 15 przestały działać. Jak twierdzi Google jest to błąd, który w najbliższym czasie powinien zostać naprawiony. Problem może być zauważalny w danych analitycznych strony. Nie powinno to mieć jednak wpływu na ruch na stronie.

Więcej: https://searchengineland.com/amp-links-in-google-search-break-with-ios-15-375022

Zapisz się na newsletter i bądź na bieżąco z naszymi artykułami. Nie przegap najciekawszych tekstów.

Administratorem udostępnionych przez Ciebie danych osobowych jest Ideo Force Sp. z o.o. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak ich niepodanie uniemożliwi świadczenie usług na Twoją rzecz. Dowiedz się więcej o zasadach przetwarzania Twoich danych osobowych oraz przysługujących Ci uprawnieniach w Polityce prywatności.


Chrome testuje wyszukiwanie po stronie Google


Chrome wyniki

Google testuje funkcję wyszukiwania bocznego. Ma to umożliwić w oknie głównym przeglądarki, przeglądanie strony i wyników wyszukiwania. Dzięki temu użytkownik nie będzie musiał przechodzić tam i z powrotem w celu sprawdzenia treści na stronie. Ma to na celu sprawdzenie jak Chrom może pomóc użytkownikom wygodniej porównywać wyniki wyszukiwania.

Więcej: https://searchengineland.com/chrome-tests-google-side-search-in-the-browser-374912


Facebook testuje udostępnianie postu jednocześnie w wielu grupach


Facebook testy

Facebook testuje możliwość udostępniania postu jednocześnie w wielu grupach. Masowe udostępnianie tego samego postu w wielu kanałach może skutkować spamowaniem i szerzeniem nieprawdziwych informacji.

Specjaliści nie kryją zdziwienia – Facebook chciał walczyć z dezinformacją i chaosem, a to działanie jest z tym sprzeczne.

Więcej: https://socialpress.pl/2021/10/facebook-testuje-udostepnianie-posta-w-wielu-grupach-jednoczesnie-a-mial-walczyc-z-dezinformacja


Globalna awaria portali


Awaria portali

W poniedziałek 4 października doczekaliśmy się globalnej awarii. W jednym momencie Facebook, Instagram, Messenger i WhatsApp przestały działać. Serwisy Marka Zuckerberga wygenerowały łącznie 7 miliardów dolarów strat, co oznacza, że każda godzina kosztowała go około miliard dolarów.

Sytuacja była największą awarią Facebooka od początku istnienia serwisu i skutkowała spadkiem wartości akcji giełdowych strony o blisko 5%.

Facebook oświadczył, że przyczyną poniedziałkowej nieprawidłowości były błędy powstałe przy zmianie konfiguracji routerów.

Więcej: http://www.proto.pl/aktualnosci/problemy-facebooka-globalna-awaria-portali-i-wyciek-danych


Instagram wprowadzi posty przekierowujące do WhatsApp


Instagram WhatsApp

Najnowsza opcja Instagrama dotyczy możliwości dodania numeru biznesowego przekierowującego do WhatsAppa. Działanie ma na celu wzmożenie ruchu pod postami i dotarcie z ofertami biznesowymi do potencjalnych klientów i nawiązanie z nimi kontaktu.

Opcja ma dawać możliwość wysłania automatycznej odpowiedzi na otrzymaną wiadomość. 

Więcej: http://www.proto.pl/aktualnosci/instagram-wprowadzi-posty-przekierowujace-do-whatsappa


Snapchat ogłasza nowe narzędzie do zarabiania


Nowe narzędzia

W ubiegłym tygodniu Snapchat dodał kilka narzędzi, które umożliwiają twórcom zarabianie na tworzonych treściach. Jednym z takich udogodnień są „Wyzwania Spotlight”, które polegają na pieniężnym nagradzaniu użytkowników, którzy stworzyli najlepsze filmy dotyczące poszczególnych trendów. Narzędzie ma mieć swoją premierę w listopadzie bieżącego roku i początkowo będzie skierowane do użytkowników z USA.

Innym narzędziem pozwalającym na zarabianie na platformie ma być możliwość wysyłania płatnych tokenów, czyli cyfrowych animacji. Snapchat ogłosił, że większość kwoty za zakup cyfrowego prezentu ma trafiać do twórców. 

Więcej: https://www.socialmediatoday.com/news/snapchat-announces-new-creator-monetization-tools-as-it-seeks-to-maximize-i/607792/


Instagram rezygnuje z IGTV


Koniec IGTV

Najnowsza Instagramowa zmiana dotyczy rezygnacji z… IGTV! Od tej pory posty zawierające treści wideo będą publikowane w jednym formacie. Wycofanie funkcji podyktowane jest chęcią usprawnienia korzystania z Instagrama.

W notce prasowej Instagram skomentował ruch słowami: „Od dzisiaj łączymy filmy IGTV i kanały w jednym formacie - wideo na Instagramie. Wprowadzamy również nową kartę Wideo w Twoim profilu, w której będzie dostępny ten połączony format wideo, aby ułatwić ludziom odkrywanie nowych treści wideo”.

Nowe narzędzie ma posiadać m.in. funkcje edycji treści wideo i oznaczania lokalizacji klipów.

Więcej: https://www.socialmediatoday.com/news/instagram-retires-igtv-brand-merges-video-feed-posts-into-a-single-format/607711/


Instagram podpowiada jak używać hashtagów


Instagram tagi

W ubiegłym tygodniu Instagram opublikował miniporadnik, w którym sugeruje, w jaki sposób należy używać hashtagów. Zdaniem portalu najlepiej jest publikować od 3 do 5 hashtagów, mieszać je,
a podczas wyboru stawiać na specyfikę i unikalność.

Więcej: https://www.instagram.com/p/CUV20kxvLgS/


Podsumowanie

Miniony tydzień, to szereg nowości, które wpływają na użytkowanie narzędzi i platform. Warto na bieżąco śledzić zmiany, jakie zachodzą w dynamicznym tempie. Już za tydzień kolejna porcja nowości.

Zespół Ideo Force
AUTOR
tel.+48 17 860 09 59
Napisz do mnie
UDOSTĘPNIJ
in tw fb
Ocena artykułu:
Twoja ocena:
Średnia ocen użytkowników 5.0 na podstawie 2 ocen

Inne wpisy