Marketing szeptany

Opinie i rekomendacje mają ogromny wpływ na decyzje konsumentów. Za każdym produktem kryje się historia jego użytkowania. Marketing szeptany pozwoli Ci mówić o swoich produktach przez inne osoby.

Kiedy konwencjonalna reklama zawodzi, albo potrzebuje uzupełnienia, warto sięgnąć po bardziej niestandardowe metody promocji marki. Marketing szeptany (buzz marketing) jest jedną z nich. Dzięki opiniom użytkowników i znanych osób dotrzesz do osób, które jeszcze nie znają Twoich produktów lub rozważają ich zakup i potrzebują dodatkowych informacji.

Paweł Szczyrek
Paweł Szczyrek
Creative and Content Manager
 • tel. 665 157 583
Napisz do mnie

Buzz marketing

Dobrze prowadzony buzz marketing, czyli marketing szeptany, powinien zaczynać się od określenia grupy docelowej i wyznaczenia kanałów komunikacji. Właśnie tam należy wywołać dyskusję na konkretny temat lub wziąć udział w już istniejącej. Należy przekierować uwagę uczestników rozmowy na ofertę marki. Jeśli jednak rozmówcy zorientują się, że mieli do czynienia z reklamą, w najlepszym wypadku ją zignorują, a w najgorszym zaczną się negatywnie o niej wypowiadać. Dlatego wspominanie o marce jest ostatnim etapem działań, wprowadzanym dyskretnie i z dużym wyczuciem.

Marketing szeptany ma wysoką skuteczność działania, bo wykorzystuje mechanizmy rekomendacji i opinie internautów, a te mają dzisiaj ogromny wpływ na decyzje konsumentów. Buzz marketing jest jednocześnie narzędziem, które należy wykorzystywać ostrożnie i umiejętnie.

Influencerzy

Marketing szeptany nie musi się opierać wyłącznie na działaniach sugerujących aktywność „zwykłych” konsumentów i internautów. Skutecznym, choć zazwyczaj bardziej kosztownym, rozwiązaniem jest podjęcie współpracy z wpływowymi osobami w internecie (tzw. influencerami). Są to blogerzy, youtuberzy, streamerzy czy jeszcze inni sieciowi celebryci, którzy budują swoje audytorium dostarczając wartościowych treści, za pośrednictwem własnych kanałów komunikacyjnych. Ich popularność i znaczenie w społeczeństwie nieustannie rośnie wraz z rozwojem nowych mediów – w szczególności pośród młodszych pokoleń.

Stają się w ten sposób osobami wpływowymi, liderami opinii i trendsetterami. Podejmowanie współpracy z nimi – bez względu czy mają stać się twarzą reklamy, pomagać budować content marketing czy uczestniczyć w buzz marketingu – docierają do określonej grupy zaangażowanych fanów. Polecane przez nich produkty, mają przez to większą szansę na wzbudzenie zainteresowania pośród odbiorców.

Zadbamy o Twój marketing szeptany!

Dlaczego warto?

W dzisiejszych czasach panuje ogromny szum komunikacyjny. Użytkownicy bombardowani są setkami informacji, z czego ogromna część z nich to reklamy. Ciężko się zatem dziwić, że konsumenci coraz bardziej się na nie uodparniają. Z tego powodu ciągle poszukuje się nowych możliwości docierania do odbiorców. Dobrym pomysłem jest buzz marketing, mający wywołać zainteresowanie użytkowników konkretnym tematem lub dyskusję o marce na zupełnie innej płaszczyźnie. Jakie korzyści daje nam marketing szeptany?

 • Marketing szeptany pozwala skutecznie dotrzeć z informacją do użytkowników, pomijając panujący w sieci szum informacyjny; rezygnuje z typowych kanałów komunikacyjnych przeładowanych treściami marketingowymi.
 • Pozwala pochwycić uwagę potencjalnych klientów przy minimalnych nakładach finansowych.
 • Buzz marketing wykorzystuje mechanizmy rekomendacji oraz liderów opinii – komunikacja między użytkownikami jest postrzegana jako bardziej wiarygodna, niż oficjalne treści pochodzące od firm.
 • Szukając opinii o produktach współczesny klient kieruje się w stronę miejsc skupiających zwykłych użytkowników – fora dyskusyjne, grupy na Facebooku, blogi influencerów.
 • Możliwość zdobycia feedbacku ze strony posiadaczy produktów marki, którzy udzielają szczerych odpowiedzi w tych „nieformalnych” kanałach komunikacji.
 • Dzięki marketingowi szeptanemu firma dostaje możliwość wzbudzania lub kierowania dyskusji na wybrane zagadnienie w swojej grupie docelowej.
 • Od lat rośnie znaczenie sieciowych influencerów – popularność i zaufanie, którymi się cieszą, dają im możliwość szerokiego wpływania na swoich odbiorców oraz kształtowania ich opinii/poglądów.
 • Uczestniczenie w dialogu ze zwykłymi użytkownikami pozwala sondować ich opinie, a także diagnozować potencjalne problemy na linii marka-klient; w ten sposób można sprawnie ocenić i zoptymalizować nie tylko działania marketingowe marki ale także jej ofertę handlową.
 • Słuchanie opinii i potrzeb zwykłych użytkowników jest także potencjalnym źródłem inspiracji dla wdrażania nowych rozwiązań, kreatywnych kampanii promocyjnych czy treści na bloga; marka która rozwiązuje problemy swoich odbiorców i dostarcza odpowiedzi na ich pytania zdobywa ich zaufanie i przychylność.

Zapytaj o ofertę
 

 

Dlaczego my?

Nasze wieloletnie doświadczenie pozwala nam realizować skuteczne kampanie buzz marketingowe, a także pozyskiwać dla marek influencerów, którzy wezmą aktywny udział w kampaniach promocyjnych.

 • Już 18 lat pomagamy naszym klientom pozycjonować się w wyszukiwarkach (krajowych i zagranicznych).
 • Mamy na koncie zrealizowanych ponad 1000 projektów e-marketingowych.
 • Mamy własne media (nowoczesne portale informacyjne) docierające do Twoich klientów.
 • Jesteśmy kreatywni - dostosowujemy ofertę do Twoich potrzeb.
 • Każdy klient posiada swojego indywidualnego opiekuna, który łączy role kierownika projektów oraz doradcy marketingowego i doradcy biznesowego. Opiekun jest odpowiedzialny za koordynację wszystkich prac (SEO, link building, analityka, PPC, UX, programistyka, itd.) - dzięki temu kontakt jest zawsze z jedną osobą oraz panuje porzadek w komunikacji. Co więcej, jeśli w firmie są wykorzystywane aplikacje do zarządzania projektami jesteśmy w stanie pracować z ich wykorzystaniem.
 • Wśród naszych klientów są najbardziej wymagający liderzy w swoich branżach na rynku w Polsce i Europie - np.: Wolters Kluwer, iParts, BPH TFI, Wapteka, Cobi. Kliknij, aby zobaczyć nasze realizacje →

Skontaktuj się z nami

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci zrealizować Twoje cele.

Administratorem udostępnionych przez Ciebie danych osobowych jest Ideo Force Sp. z o.o. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak niepodanie danych oznaczonych jako niezbędne do świadczenia usług na Twoją rzecz uniemożliwi ich świadczenie. Dowiedz się więcej o zasadach przetwarzania Twoich danych osobowych oraz przysługujących Ci uprawnieniach w Polityce prywatności.

Klienci o nas