Google Merchant Center

Reklama produktowa prowadzona z wykorzystaniem Google Merchant Center pojawia się w odpowiedzi na frazę kluczową, która dotyczy konkretnej potrzeby użytkownika. Pozwala szybko dotrzeć do potencjalnego klienta i poprawić konwersję.

Prezentacja produktów z poziomu wyników wyszukiwania jest skróceniem ścieżki zakupowej i dostarczeniem użytkownikowi oferty, która odpowiada jego oczekiwaniom. Google Merchant Center pomaga przesyłać informacje o sklepie i produktach do Google. Zajmiemy się konfiguracją konta i pomożemy Ci sprzedawać produkty w Google.

Renata Grodzka
Renata Grodzka
Account Manager
  • tel. 601 240 168
Napisz do mnie

Czym jest GMC?

Google Merchant Center jest narzędziem, które automatycznie przesyła do Google dane o produktach znajdujących się w sklepie internetowym oraz dane dotyczące samego sklepu. Informacje te umożliwiają wyświetlanie użytkownikom produktów wraz z wynikami wyszukiwania Google, w witrynach partnerów, a także zakładce „Zakupy”.

Reklama produktowa stanowi odpowiedź na konkretną frazę kluczową. W ten sposób konsumenci, którzy przykładowo szukają rowerów górskich, zobaczą konkretne modele – zostanie im wyświetlona skrócona karta produktowa, zawierająca zdjęcie produktu, nazwę (wraz z nazwą sprzedawcy) i cenę. Google Merchant Center pozwala konsumentom szybko i łatwo odnaleźć konkretne produkty bez konieczności przechodzenia na stronę wybranego sklepu i przeglądania pełnej oferty.

Jak działają kampanie produktowe?

Pierwszym niezbędnym krokiem do uruchomienia kampanii produktowej (po utworzeniu konta Google Merchant Center) w Google jest stworzenie pliku z informacjami dotyczącymi produktów, czyli tzw. feedu produktowego. Istotne jest, aby dane w nim zawarte dokładnie opisywały produkt – to na tej podstawie Google dopasuje słowa kluczowe, na które zostanie wyświetlona reklama. W tym przypadku należy mieć na uwadze spójność informacji z opisem produktu na stronie internetowej sklepu. Feed produktowy powinien zawierać wszystkie niezbędne atrybuty produktów, a im dokładniej każdy z nich zostanie opisany – tym lepiej dla kampanii reklamowej.

Atrybuty dotyczą podstawowych danych produktu, jego ceny i dostępności, kategorii produktów do których należy, identyfikatora, szczegółowego opisu i dostawy. Wśród nich są atrybuty niezbędne do uwzględnienia oraz opcjonalne. Utworzenie dobrego feedu produktowego możliwe jest dzięki dobrze zoptymalizowanym opisom, tytułom i zdjęciom. Tak powstały plik danych powinien zostać przesłany na konto Google Merchant Center, które należy połączyć z kontem Google Ads.

kampania produktowa

Kampania produktowa musi mieć określoną strukturę. Konieczne jest więc ustalenie jej nazwy, kraju sprzedaży produktów, kosztu kliknięcia (rozlicznego w modelu CPC) oraz maksymalnej wysokości budżetu dziennego. Wybór stawek następuje na podstawie grup produktów, podzielonych w oparciu o ich atrybuty. Nieodłączną częścią kampanii produktowej jest monitorowanie i optymalizacja. Reklama powstaje na podstawie danych przesyłanych na konto Google Merchant Center, dlatego konieczne jest aktualizowanie tych informacji na bieżąco. Kontrolą należy objąć również stawki CPC, konwersję i słowa kluczowe.

Skutecznie obsługujemy kampanie produktowe!

Zalety kampanii produktowych

Wyświetlanie oferty wraz z wynikiem wyszukiwania czy też w zakładce "zakupy" pozwoli jeszcze szybciej dotrzeć do potencjalnego konsumenta.

Reklama przedstawia produkt i cenę, a więc jedne z najważniejszych informacji służących do podjęcia decyzji zakupowej. Ten typ reklamy charakteryzuje się wysoką konwersją, celując w potrzeby użytkowników, pojawia się w momencie potrzeby. Produkt jest bowiem dopasowywany przez system do konkretnych fraz kluczowych. Co więcej, reklama produktowa ma formę graficzną, a więc przy nadaniu jej atrakcyjnej formy, może być taką, która przyciąga uwagę pośród wielu innych. W ramach kampanii z użyciem narzędzia Google Merchant Center możemy dowolnie ustalać budżet i ceny za kliknięcie oraz monitorować skuteczność reklam. 

Jak pracujemy?

E-commerce to dynamicznie rozwijający się segment rynku, którego kompleksowa obsługa należy do naszych głównych specjalizacji. W ramach używanego przez nas narzędzia, jakim jest  Google Merchant Center, jesteśmy gotowi rozpocząć pracę od samych podstaw. Mamy świadomość, że wśród naszych Klientów są marki, które do tej pory nie prowadziły tego typu działań.

Gwarantujemy poprawną konfigurację narzędzia, stworzenie niezbędnych plików XML oraz wdrożenie ich na koncie Google Ads (dawniej Google Adwords). Na kolejnych etapach pracy dbamy o efektywną realizację kampanii promocyjnej oraz dogłębną analitykę danych, pozwalających optymalizować jej przebieg. Wszystkie działania na bieżąco raportujemy i yciągamy wspólnie z Klientem odpowiednie wnioski.

Status Google Partner PREMIER

Ideo Force od wielu lat posiada status Google Partner PREMIER. Status ten jest potwierdzeniem naszej wiedzy i umiejętności w zakresie Google Ads i tego, że grono naszych klientów stale się powiększa. Wzrost dotyczy również zysków, które mają odzwierciedlenie w korzyściach dla obu stron – klientów i naszej. Status Google Partner PREMIER to prestiżowy certyfikat, którym mogą poszczycić się tylko najlepsze firmy w branży.

Współpraca z nami oznacza pewność, że usługa prowadzona jest na najwyższym poziomie, a konsekwencją podejmowanych działań jest maksymalna efektywność kampanii. Powierzaj swoje interesy, tym którzy widza jak o nie zadbać. Google to potwierdza!

Efekty naszych prac

Realizujemy kampanie produktowe dla sklepów o zróżnicowanym asortymencie. Wśród naszych klientów jest marka produkująca wysokiej jakości odzież i akcesoria medyczne. Uniformix dociera z asortymentem do klientów w Polsce i Europie. Oferta firmy kierowana jest do osób z branży medycznej, a więc grupa odbiorców reklamy jest ograniczona.

Stworzenie strategii kampanii wymagała od nas działań, które uwzględnią konkretną grupę docelową. Tak też stało się – przygotowaliśmy zoptymalizowaną kampanię, wdrażając działania w ramach reklamy Google, w tym Google Merchant Center oraz remarketingu – co okazało się świetnym połączeniem. Efektem kampanii produktowej dla Uniformixu było zwiększenie sprzedaży, dotarcie do użytkowników zainteresowanych ofertą, czyli przeglądających wiele podstron podczas jednej wizyty na stronie oraz zmniejszenie stawki CPC.

Dlaczego Ideo Force?

  • Z powodzeniem wspieramy naszych klientów w prowadzeniu działalności w branży e-commerce. Nasze doświadczenie na tej płaszczyźnie pozwala na kompleksową ocenę potrzeb i dostosowanie działań, które umożliwią Klientowi osiąganie maksymalnych korzyści w sklepie on-line.
  • Zrealizowaliśmy ponad 1000 projektów e-marketingowych. Część z nich dotyczyła kampanii w sieci reklamowej Google i działań marketingowych z zakresu e-commerce. Projektujemy serwisy, zwiększamy sprzedaż i budujemy rozpoznawalność sklepów.
  • Certyfikaty Google Ads przyznane naszych pracownikom to poświadczenie ich wiedzy i umiejętności w zarządzaniu nawet najbardziej wymagającym kampaniami produktowymi dla sklepów internetowych.
  • Jesteśmy agencją, która posiada m.in. status partnera Google Partner Premium Google Marketing Platform, co daje nam ogromne możliwości korzystania z najnowszych metod promocji i kompleksowej obsługi. 
  • Każdy nasz Klient posiada indywidualnego opiekuna projektu, który łączy rolę kierownika przedsięwzięcia i doradcy marketingowego. Opiekun odpowiada za koordynację wszystkich prac. W ten sposób Klient ma kontakt tylko z jedną osobą, a komunikacja przebiega płynnie.
  • Wszyscy nasi specjaliści mają rozległe kompetencje w planowaniu i zarządzaniu realizacjami dla branży e-commerce – stworzyliśmy Ekspercki Program Zwiększania Sprzedaży.
  • Nasi klienci to liderzy w swoich branżach na rynku w Polsce i Europie, wśród nich są Jansen Display, Melvit, GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Sp. z o.o., Norsk Maritimt Forlag AS, Sklepkawa.pl.  Kliknij, aby zobaczyć nasze realizacje →

 

Skontaktuj się z nami

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci zrealizować Twoje cele.

Administratorem udostępnionych przez Ciebie danych osobowych jest Ideo Force Sp. z o.o. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak niepodanie danych oznaczonych jako niezbędne do świadczenia usług na Twoją rzecz uniemożliwi ich świadczenie. Dowiedz się więcej o zasadach przetwarzania Twoich danych osobowych oraz przysługujących Ci uprawnieniach w Polityce prywatności.

Klienci o nas