Pozycjonowanie stron internetowych Toruń

Najczęstszą metodą SEO zmierzającą do poprawy wydajności strony www, jest optymalizacja szybkości strony.

Pozycjonowanie firmy w wyszukiwarce, w czasie, kiedy Internet stał się dla klientów głównym źródłem informacji, jest wręcz konieczne. Marketing internetowy, tworzenie stron www, SEO, reklama Google - to wszystko działania, które przyczyniają się do wzrostu widoczności, a ta jest warunkiem niezbędnym do zaistnienia marki w sieci.

pozycjonowanie stron Toruń

Mirosław Dubaj
Mirosław Dubaj
Account Manager w Ideo Force
 • +48 56 47 54 020
Napisz do mnie

Co to jest pozycjonowanie strony internetowej?

Pozycjonowanie strony www to działania prowadzone na stronie i poza nią (on-site i off-site), mające na celu poprawić pozycję witryny w wynikach wyszukiwania. Elementy on-site to m.in.: struktura serwisu i nawigacja, poprawność przekierowań, meta tagi, słowa kluczowe, szybkość strony. Z kolei do off-site zaliczamy wiek domeny, działania konkurencji czy profil linkowania. Aby dokładnie poznać oba te obszary, konieczne jest przeprowadzenia całościowej analizy, jaką jest audyt SEO.  

Wysoka pozycja strony internetowej w wyszukiwarce Google wprowadza biznes na nowe tory. W zakres pozycjonowania stron wchodzi SEO, linkowanie wewnętrzne i pozyskiwanie linków z innych stron, analityka internetowa oraz elementy mające związek z czynnikiem trust rank, a więc śledzenie sygnałów płynących z social media czy jakość treści znajdujących się na stronie.

Pozycjonowanie sklepów internetowych w Toruniu

Pozycjonowanie sklepów internetowych może zostać prowadzone na dwa sposoby: pozycjonowanie tradycyjne lub szerokie (metoda long tail). O pierwszym typie możemy mówić wówczas, kiedy prace obejmują użycie maksymalnie dwóch słów kluczowych, drugi związany jest z frazami złożonymi z więcej, niż dwóch wyrazów. Pozycjonowanie tradycyjne cechuje się znacznie wyższą konkurencyjnością, a co za tym idzie również większym kosztem (jednej frazy), niż ma to miejsce podczas pozycjonowania strony na długi ogon

Jako że rozbudowane frazy dają większe możliwości dotarcia do potencjalnego klienta, pozycjonowanie szerokie polecane jest sklepom internetowym. Mogą to być rozbudowane witryny e-commerce, jak i mniejsze sklepy. Tym, co jest istotne podczas pozycjonowania na tego typu stronie są treści – musimy pamiętać chociażby o opisach produktów. Powinny zawierać słowa kluczowe, których używają internauci (buty sportowe damskie,  meble kuchenne drewniane Toruń, sprzęt do salonów kosmetycznych w Warszawie, itp.).  

Pozycjonowanie serwisów e-commerce przyczynia się przede wszystkim do: 

 • zwiększenia sprzedaży,
 • przewagi nad innymi sklepami,
 • rozpoznawalności,
 • wiarygodności,
 • dotarcia do nowych użytkowników,
 • stabilnej pozycji w Google.
Pozycjonujemy strony internetowe z Torunia!

Pozycjonowanie stron w Toruniu

Pozycjonowanie stron Toruń to jedna z naszych usług, prowadzona z myślą o firmach  obsługujących miasto i jego okolicę lub koncentrujących się na całym regionie. Typ pozycjonowania może różnić się w zależności od zasięgu działania firmy. Jeśli oferta kierowana jest na obszar miasta i okolic lub regionu, wówczas możemy zaproponować pozycjonowanie lokalne. Oprócz standardowych prac pozycjonerskich konieczne będzie wybranie i wdrożenie regionalnych fraz kluczowych oraz założenie i optymalizacja wizytówki Google Moja Firma. Z wizytówki mogą korzystać firmy, które oprócz prowadzenia działalności w Internecie, dysponują również lokalizacją fizyczną. Mapy Google to jedna z usług, z której korzystają osoby chcące szybko i łatwo znaleźć w pobliżu sklep, hotel czy firmę świadczącą konkretne usługi (np. wypożyczalnia samochodów Toruń, kwiaciarnia w Toruniu). 

Pozycjonowanie lokalne staje się coraz popularniejszą usługą. Oczywiście za sprawą odnoszonych przez firmę korzyści. O rosnącym zapotrzebowaniu na ten typ działań, świadczą trendy wyszukiwania w Google, np. pozycjonowanie stron Toruń, pozycjonowanie stron Grudziądz, Bydgoszcz pozycjonowanie stron, Toruń pozycjonowanie stron, pozycjonowanie Toruń czy projektowanie stron Toruń.  

Widoczność firm z Torunia w lokalnych wynikach wyszukiwania i Mapach Google, przyniesie korzyści takie, jak:

 • wyższa sprzedaż produktów lub usług,
 • rozpoznawalność na rynku lokalnym,
 • pozyskanie nowych klientów,
 • przewaga nad konkurencją, 
 • szybkie zlokalizowanie firmy w Google,
 • większy ruch na stronie czy w sklepie.

 

Pozycjonowanie stron Toruń – jak pracujemy?

Skuteczne pozycjonowanie poznajemy po efektach. Jednak zanim one nastąpią, konieczne jest opracowanie strategii i jej systematyczne wdrażanie. Jak działamy? Pracę zaczynamy od audytu SEO, którego wyniki pozwalają na dogłębne poznanie tego, jak strona funkcjonuje, jaki ma potencjał i co należy zrobić, żeby jej pozycja znalazła się np. na pierwszej stronie wyników organicznych w Google. Kolejne prace dotyczą fraz kluczowych – wybieramy je wraz z klientem, wdrażamy i codziennie monitorujemy. Poprawiamy funkcjonalność strony, optymalizujemy pod kątem SEO, wdrażamy i obsługujemy narzędzia, w działaniach e-marketingowych, takich jak reklama Google Ads czy analityka internetowa.    

Pozycjonowanie stron internetowych pod kątem wyszukiwarki jest ściśle związane z contentem. Oczywiście treści powinny zawierać frazy kluczowe, ale to nie wystarczy. Zarówno Google, jak i użytkownicy oczekują treści wartościowych, wysokich jakościowo i unikalnych. W naszym zespole pracują copywriterzy, którzy zadbają o poprawność tekstów pod względem SEO oraz ich użyteczność. 

Zapytaj o rozwiązanie dedykowane dla Ciebie 

Pozycjonowanie stron Toruń – ile kosztuje?

Cena pozycjonowania ustalana na podstawie analizy, która obejmuje typ strony (np. sklep internetowy) i jej historię SEO, czyli wcześniej prowadzone pozycjonowanie (jeśli takie miało miejsce), branżę i konkurencję firmy, frazy kluczowe. Przygotowanie pełnej oferty możliwe jest wyłącznie na podstawie konkretnych informacji. Każda strona jest inna, dlatego koszt usługi jest kwestią indywidualną.  Na cennik pozycjonowania stron www składa się wiele prac, których suma pozwala nam uzyskiwać efekty zgodne z założeniami dotyczącymi współpracy. 

 Cennik pozycjonowania uwzględnia przede wszystkim:

 • audyt SEO,
 • link building,
 • optymalizację strony i fraz kluczowych,
 • przygotowywane treści,
 • konfigurację narzędzi,
 • rodzaj fraz kluczowych i ich konkurencyjność,
 • monitorowanie sygnałów z sieci,
 • typ prac (np. pozycjonowanie lokalne),
 • docelowe pozycje witryny w Google,
 • analizę konkurencji,
 • długość współpracy,
 • częstotliwość raportowania.  

Jeśli chcesz otrzymać od naszej agencji indywidualną ofertę, zapraszamy do kontaktu z naszą agencją. Odpowiemy na wszystkie pytania i przedstawiamy propozycję współpracy.    

Porozmawiajmy o pozycjonowaniu Twojej strony internetowej!

Popularność przykładowych fraz lokalnych

Lokalne SEO polega na zwiększeniu widoczności w wynikach wyszukiwania dla firm obsługujących swoich klientów twarzą w twarz na ograniczonym geograficznie zasięgu - poniżej znajduje się lista przykładowych fraz lokalnych.

FrazaMiesięczna ilość zapytań
agencja seo toruń30
fryzjer toruń2 600
pizzeria toruń1 900
pozycjonowanie stron toruń1 900
salon fryzjerski toruń320

 

Pozycjonowanie lokalne odnosi się do procesu „optymalizacji” Twojej obecności w Internecie, aby przyciągnąć więcej klientów z odpowiednich lokalnych wyszukiwań.

Estymacje pochodzą z Google Keyword Planner (https://ads.google.com/aw/keywordplanner).

Nie tylko pozycjonowanie w Toruniu

Pozycjonujemy strony internetowe firm z całej Polski. Nie ograniczamy się tylko do jedenego regionu. Zdobyte doświadczenie i wiedza pozwalają nam na kompleksowe działania i odnoszenie sukcesu dla Klienta. Naszym celem jest wzrost sprzedaży zgłaszających się firm. Zobacz, jak działamy w innym miastach:

Dlaczego Ideo Force?

 • Działamy w branży już kilkanaście lat, oferując markom usługi z zakresu e-marketingu i e-commerce, wśród których jest pozycjonowanie stron internetowych.
 • Mamy za sobą ponad 1000 projektów e-marketingowych. Możemy pochwalić się sukcesami związanymi w obsługą klientów prowadzących sklepy internetowe.  
 • Prowadzimy marketing w wyszukiwarkach (SEM), na który składa się pozycjonowanie stron internetowych, w tym optymalizacja witryny pod SEO i reklama w postaci linków sponsorowanych.
 • Jesteśmy na bieżąco z branżowymi nowościami. Zespół Ideo Force regularnie podnosi kwalifikacje, biorąc udział w szkoleniach, np. Szkolenie Automation Workshop w ramach programu rozwojowego Digital Champions.
 • Korzystamy ze sprawdzonych narzędzi (SEMSTORM, MajesticSEO, Surfer), dzięki którym mamy pełny dostęp do wszystkich danych niezbędnych do uzyskania oczekiwanych efektów.  
 • Pozycjonowanie stron przez specjalistów Ideo Force obejmuje również (w razie potrzeby) poprawę funkcjonalności strony lub ich przygotowanie od podstaw i wdrożenie. 
 • Nasi klienci współpracują z indywidualnym opiekunem, który pełni rolę kierownika projektu – komunikacja jest łatwa i szybka. Opiekun koordynuje wszystkie prace wchodzące w zakres usługi.
 • Nasza agencja współpracuje z markami odnoszącymi sukcesy w Polsce i na rynku międzynarodowym, m.in.:  Wolters Kluwer, iParts, Melvit, Wapteka, Cobi. Kliknij, aby zobaczyć nasze realizacje →

Dlaczego warto zainwestować w pozycjonowanie?

 • Długotrwały efekt
 • Niski koszt pozyskania ruchu
 • Docieranie do wartościowych użytkowników
 • Wysoki współczynnik konwersji
 • Zaznaczenie pozycji rynkowej
 • Skalowalność

Pozycjonowanie - komponenty

Audyt SEO, to profesjonalna analiza strony internetowej. Przeprowadzamy go w oparciu o nasze wieloletnie doświadczenie i przy pomocy specjalistycznych narzędzi. Badamy wszystkie parametry, wpływające na pozycjonowanie strony. Jednocześnie sprawdzamy, jak wygląda sytuacja w branży, w której działasz.
Pozycjonowanie szerokie jest szczególnie efektywne w przypadku sklepów online czy serwisów z bardzo dużą ilością podstron i regularnie uaktualnianymi treściami. Przed rozpoczęciem działań przygotowujemy listę schematów fraz kluczowych, które są wyszukiwane przez użytkowników i na które serwis będzie pozycjonowany.
W celu precyzyjnego trafienia do wybranej grupy klientów i zainteresowania ich ofertą, konieczne jest efektywne pozycjonowanie serwisu i zdobycie wysokich miejsc w wyszukiwarkach internetowych. Sklepy internetowe, które często sprzedają te same produkty co inne ecommerce, często borykają się z problemem przebicia się nad konkurencję.
Bez unikalnej i wartościowej dla użytkowników treści skuteczne pozycjonowanie jest niemożliwe. W ramach usługi copywritingu SEO oferujemy tworzenie treści przeznaczonych do publikacji w serwisach zewnętrznych, przygotowanie treści na stronę www lub ich przeredagowanie z uwzględnieniem czynników SEO.
Właściciele stron internetowych chcąc wyświetlać się wyżej muszą również zadbać o wersję na telefony komórkowe i tablety. Kompleksowo dbamy o optymalizację witryny dla użytkowników tych urządzeń, przygotowujemy pełny audyt, tworzymy odpowiedni content, wybieramy celne frazy kluczowe i na nie pozycjonujemy witrynę.
Celem pozycjonowania lokalnego jest wypromowanie stron, które przedstawiają produkty lub świadczą usługi w okolicy, w której użytkownik obecnie się znajduje. W pierwszej kolejności naszej pracy poznajemy cele i wymagania klienta, a następnie przeprowadzamy audyt SEO, który daje nam wskazówki do dalszych działań.
Celem audytu SXO jest doprowadzenie do zwiększenia liczby konwersji. SXO jest taktyką e-marketingową mającą na celu przyciągnięciu klientów na stronę internetową poprzez pozycjonowanie, a następnie utrzymanie ich na stronie internetowej dzięki UX.
Pozycjonowanie filmów na YouTube ma na celu pokazanie się materiału, na jak najwyższej pozycji w YouTube. Wyszukiwanie na YouTube działa na podobnej zasadzie, jak w Google. Opiera się na algorytmach, w których brane są pod uwagę zarówno frazy kluczowe wpisywane przez użytkowników, jak i ich zaangażowanie.
Skontaktuj się z nami
Administratorem udostępnionych przez Ciebie danych osobowych jest Ideo Force Sp. z o.o. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak niepodanie danych oznaczonych jako niezbędne do świadczenia usług na Twoją rzecz uniemożliwi ich świadczenie. Dowiedz się więcej o zasadach przetwarzania Twoich danych osobowych oraz przysługujących Ci uprawnieniach w Polityce prywatności.